agencja pracy

Agencja pracy Nowogard zadzwoń 578 503 403

Poradnik Klienta

Goście z Ukrainy zajmują pierwsze miejsce spośród wszystkich cudzoziemców, które stanowią podejmować pozycję w Polsce. Z jakimś rokiem ich wielkość w Polsce rośnie, proporcjonalnie do życzenia. Wcześniej Ukraińców częściej zatrudniano w gospodarstwie, tylko z latami wzrasta ich kwota we wszystkich obszarach rynkowych, poprzez toż dużo wielu pracodawców zderzają się z jednym pytaniem – jak dobrze zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Świdwin zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do przyjęcia obcokrajowca
Ukrainiec, żeby stać i chodzić w Polsce, pragnie brać albo ważne zezwolenie na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 z nich nie dają podstawy dla pisania czynności (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli obcokrajowiec nie ma wizy, to kiedyś on że ją dopuścić na platformie rodzaju wizy №05 (na platformie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na platformie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej metodzie (na platformie poinformowania o zamiarze powierzenia pisania pracy cudzoziemcowi) na 180 dni w ciągu jednego roku. Uproszczenie liczy na tym, że pan nie powinien przystępować do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo uznają być zaznaczone paszportowe dane typa, stanowisko pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez cudzoziemca
W relacji od tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, albo nie pracodawca może zarobić dla przyszłego pracownika dwa następujące dokumenty:

Jeżeli cudzoziemiec nie odpracował w Polsce 180 dni w porządku roku – oświadczenie
Można ułożyć w powiatowym Urzędzie Pracy pożądaj poprzez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany efekt będzie dostrzeżony w ciągu tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi tekstami są:

poinformowanie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby wykonującej kampania ekonomiczną bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w porządku roku – pozwolenie na produkcję typu A
Wniosek trzeba złożyć w Tytule Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego dokumentu trwa dłużej – minimalnie kilka miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co znacznie?
Po otrzymaniu oświadczenia lub prawa w urzędzie pracodawca jest dostarczyć jego do pracownika, żeby tenże mógł otworzyć wizę na platformie złożonych dokumentów do konsulatu. Agencja pracy Świdwin zadzwoń 578 503 403

Kiedy pracownik otworzył wizę i dotarłem na terytorium pisania pracy – przed przystąpieniem działalności trzeba podpisać zgodę z cudzoziemcem (zlecenia lub umowa o pracy). Powiatowy Urząd Pracy korzysta być powiadomiony o podjęciu działalności w dniu jej powstania. Agencja pracy Świdwin zadzwoń 578 503 403

Jak w sukcesu polskich pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w ciągu jednego tygodnia. I o nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Pracownik jest robić dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Świdwin zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments