Duże zmiany w Gminie Rymań

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to podstawowe założenia rewitalizacji przestrzeni publicznych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na zaplanowane zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski wyda w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w ostatniej potrzebie podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z klasą wiejską i wyposażenie obiektów w aparat i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a jeszcze oświetlonego i ogrodzonego boiska.

– Nowa infrastruktura działać będzie naszej społeczności do form zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych i da bardziej korzystną formę bycia czasu wolnego, np. na ostatnim powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na założeniu 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Tytułu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze wynikają z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, zapisuje się w założenia 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w klasie fizycznej, finansowej i społecznej ubogich grup i obszarów publicznych i wiejskich”.

– Sposoby na zastosowanie zadań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy produkcji innych znaczeń w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Wówczas to plan kolei w Starninie – mimo pozytywnej opinii – nie mógł wziąć z pomocy UE ze względu na wybranie dostępnej alokacji. Już się to udało, z czego znacznie się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments