Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Coraz w obecnym roku kołobrzeski magistrat ma rozstrzygnąć przetarg na przebudowę targowiska miejskiego przy ul. Trzebiatowskiej. Handlujący tam kupcy mają stać przeniesieni na drogę Okopową.

Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

 

Po wielu perypetiach, związanymi często z szerokim kosztorysem planowanej inwestycji, remont targowiska stoi się coraz bardziej istotny. Prace korzystają się rozpocząć dodatkowo w obecnym roku. Oprócz nowej drogi, na obszaru przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się oraz nowe punkty handlowe, zadaszenie dla młodszych handlarzy i oświetlenie.

Zakładamy, że prace powinny potrwać około 4 miesięcy – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta. Świadczy to, że nowe targowisko byłoby skłonne na wiosnę następnego roku.

W trakcie trwania remontu kołobrzescy kupcy uznają być przeniesieni na ul. Okopową. Nie zobaczył się pierwotny pomysł czasowego handlu na parkingu przy Trzebiatowskiej. Plac przy targowisku, chodzący do firmy Orlen, wymagałby bowiem kosztownego przygotowania nawierzchni. Urzędnicy zapowiadają spotkanie z kupcami w współczesnej sytuacji.

 

Zobacz również Wydarzenia Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments