KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

O północy Polska przywróciła kontrole na ludziach granicach. Od niedzieli przez 10 dni do Własny nie będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy. Na ten czas kontrolę graniczną wprowadzono także w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w określonym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie zupełnie w określonych do ostatniego miejscach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie ścianie będzie możliwe jedynie na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni oraz na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie wysyłana przez pracowników Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie dobrze do stanu zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w klubu z wystąpieniem poważnego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie działać zadania przy zastosowaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o własne zasoby kadrowe natomiast we obcowaniu z Policją i Państwową Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co więc określa w praktyce dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą potrafili: obywatele RP; cudzoziemcy, jacy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czy osoby korzystające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy mające prawo stałego lub czasowego pobytu na miejscem RP; cudzoziemcy mający podstawa do pracy na miejscem RP tj. cudzoziemcy odpowiedni do uprawiania działalności na takich samych wartościach co obywatele polscy; posiadający zezwolenie na pozycję, danie na pozycję sezonową, poinformowanie o powierzeniu pisania czynności cudzoziemcowi na miejscem RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić cudzoziemcowi na wjazd na miejscem RP, w stylu określonym w uchwale z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments