NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

Poradnik Klienta

Następny raz kołobrzeska policja odnotowała usiłowania oszustw seniorów. – Niestety w samym z przypadków 73-letnia kobieta oddała przestępcom 21 tysięcy złotych przekonana, że pieniądze pomogą jej córce.

NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

 

Plan działania autorów jest niezmiernie odpowiedni. Dzwoniący oszust poleca oddać pieniądze „policjantowi” lub „kurierowi”, który się po nie zgłosi. Perfidni przestępcy wybierają swoje ofiary wśród osób starszych, które tracą w niniejszy ćwicz oszczędności całego życia. Związanie jest wciąż przez telefon stacjonarny – opowiada asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji.

Przestępcy usiłują wyłudzić pieniądze na drugie sposoby. Zazwyczaj stanowi zatem sprawę będąca „chronić” późniejszą ofiarę lub łzawa historia dotycząca któregoś z członków rodziny. Najczęściej sprowadza się tak, że oszuści sami kończą rozmowę. Przydatna jest osoba starych i nieustanne proszenie o problemie. Niestety we wspomnianym przypadku do 73-letniej kołobrzeżanki zadzwoniła kobieta wyrażająca się za córkę z propozycją o pieniądze. 21 tysięcy zostało wysłane kurierowi. Niestety „córka” pokazała się oszustką.

– Pamiętajmy, gdyby nie dopuszczać do domu innych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy, ani nie przelewać pieniędzy na podane konta. Jeśli ktoś informuje nas o jednym zajściu w rodzinie prosimy zadzwonić i uznać taką wiedzę. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję – kwituje T. Kwaśnik.

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments