Turystyka Choszczno

Poradnik Klienta

W obecnych dwóch dekadach wyraźnie poprawiłyby się preferencje miłośników turystyki. Pojawiło się bardzo więcej zwolenników turystyki aktywnej, którzy odwiedzają miejsca mniej zatłoczone. Działki nad jeziorami, owszem, nadal zajmują się wielkim powodzeniem, ale działa to również jezior niewielkich, których skupiska znajdziemy nawet na Suwalszczyźnie albo w strefach Mrągowa. Wzrosła też ilość osób szukających mniej atrakcyjnych osobliwości, ukrytych w dalszych zakątkach Polski.

Turystyka Bobolice

Wybierzmy się Green Velo

Odkrywaniu takich osobliwości sprzyjają rowerowe wyprawy północno-wschodnim szlakiem rowerowym Green Velo. Założeniem pomysłodawców kursie było poprowadzenie go mniej zatłoczonymi miejscami, ale obfitującymi w jedne otoczenie przyrodniczo-krajobrazowe. Po drodze dostają się również interesujące zabytki.

Szlak liczy około 1800 km i otwiera się w Elblągu. Wiedzie potem na wschód północną częścią województwa warmińsko-mazurskiego, miedzy innymi przez Węgorzewo i Gołdap wraz z Puszczą Romincką i ważnymi mostami w Stańczykach.

Potem są Suwałki, Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Publiczny i malownicze Jezioro Wigry wraz z klasztorem Kamedułów. Przystępując do Białegostoku jedna spośród jego nitek przechodzi w charakterze Łomży. Dobrze na odległości przejedziemy między innymi: Chełm, Zamość, Przemyśl, Rzeszów, Sandomierz i Kielce.

Turystyka Bobolice

Co kilkadziesiąt kilometrów na torze Green Velo usytuowane są tak zwane MOR-y, czyli „miejsca obsługi rowerów” z wiatami, mapami i sanitariatami.

Nie wyłącznie wzdłuż granicy

Nie wyłącznie wzdłuż północno-wschodniej granicy turysta znajdzie miejsca mniej zatłoczone. Nierzadko są to po prostu granice województw, gdzie nie znajdziemy na ogół wielkich miast. Przypadkami że stanowić Wielkopolska i Łódzkie.

Jeszcze do pomieszczeń mniej zatłoczonych, ale za to szczególnie malowniczych zaliczyć można Kaszuby i okolice północnej Odry.

Część spośród nas znajdując się w głowy przechodzi na rzeczy Tatry, chociaż według wytrawnych górskich wędrowców o moc bardziej efektowne są Sudety. Bieszczady dodatkowo nie są zbyt zatłoczone, zwłaszcza u progu zimy. Przez pełen rok czekają na turystów Góry Świętokrzyskie. Niepowtarzalny klimat ruin dawnych zamków na Szlaku Orlich Gniazd, rozciągający się przez małopolskie i śląskie. Takich ruin spotkamy tu co chwila kilkanaście, choć w Starsi lub Pilicy.

Turystyka Bobolice

Warto jednak nosić na wycieczce powiedzenie, że „pod latarnią jest zawsze najciemniej” i wybrać się czasem w krainy wielkich metropolii. Tam jeszcze mogą nas spotkać miłe niespodzianki.

Turystyka Bobolice

Zapraszamy do odwiedzin serwisu biorącego się inwestowaniem w ziemię na Mazurach – zobacz również Turystyka – szlakiem miejsc mniej zatłoczonych

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments