Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na starcie tygodnia podpisano list intencyjny na budowę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je nazwa Dekpol. Będzie zatem najznaczniejszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych ma spotkać na starcie 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak powstaje z podpisanych dokumentów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w jakim odnajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wybierać popularna forma architektoniczna z szeroką liczbą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, lecz również dostęp do normalnego światła, co pozwoli zredukować zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie jednocześnie odpowiedzialny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W wczesnym rzucie zostaną zrealizowane prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i hipermarketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a dodatkowo rondo w toku bliski wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie i sprawienie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów drobnej architektury. Zakończenie rzeczy ma nastąpić w II kwartale 2021 r.

– Z pomocy na trudne warunki gruntowe, w liczbie kolejności wytwarzane będą zaparcia i komunikacji gruntu. Łącznie z inwestorem będziemy grać nad projektem wykonawczym, w jakim wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili wziąć optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz sieci i ruszyć z konkretną budową obecnie na wiosnę. Będzie ostatnie teraz kolejny punkt handlowy w bliskim portfolio, ponieważ jestem przekonany, że proces budowy przebiegnie łatwo i efektywnie, a całość stanie się kolejnym zapewnieniem naszych zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzroście Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w sąsiedztwie drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments